2016.08.11

Įveik Ignalinos etapą lengviau su Polar

Staki- Baltik vairas komandos treneris Marius Bernatonis dalijasi patarimais, kaip geriau įveikti Ignalinos maratono trasą.

Profesionalūs dviratininkai treniruočių ir varžybų metu naudoja širdies ritmo monitorius. Pagrindinis Staki-Baltik vairas komandos treniruočių kompiuteris  – Polar M450. Sportininkai treniruotės intensyvumą seka ne tik pagal širdies ritmą, bet ir matuoja mynimo jėgą vatais.  Treniruojamės tam tikrais intensyvumo režimais, su ZoneLock funkcija – ar tai būtų skirta treniruotei pagal širdies ritmą, ar treniruotei pagal jėgą. Tačiau ne profesionalams tikrai pakanka vadovautis savo širdies ritmu.

Kadangi 2 ratų Maratono distanciją mėgėjai įveikinėją  nuo 2 iki 4 valandų, jiems būtina paskirstyti savo jėgas visai distancijai. Todėl jei turite Polar treniruočių kompiuterį (ar kitą širdies ritmo monitorių), būtinai naudokitės tikslinės zonos užraktu. „Užrakinę“ savo širdies ritmo ribas ties  80-90 proc. Intensyvumo, galėsite visą distanciją įveikti tolygiu tempu, nepatirdami krizių. Jei pradėsite per greitai ir pasieksite 90-100 proc. Intensyvumo ribą, tai, priklausomai nuo pasiruošimo lygio, galite taip pavargti, kad nepadės nei energetiniai geliukai, nei ilgesnis važiavimas lėtesniu tempu.

Taip pat svarbu nepasiduodi startinei euforijai, ir nepradėti lenktyniauti su greitesnis varžovais – geriau nuo pat pradžių sekti savo širdies ritmą.  Polar „Zonos užrakto“  funkcija jums padės išlaikyti reikiamą tempą – įspės kai jis bus per didelis arba per mažas. Kai iki finišo liks apie 5 km, galėsite ir pagreitėti bei pakelti širdies ritmą.

Būtinai pagalvokite ir apie maistą – sekite savo treniruočių kompiuterio ekrane laiką ir maitinkitės reguliariai, t.y. vartokite energetinius / hipotoninius/ izotoninius gėrimus, energinius geliukus ar batonėlius. Todėl savo treniruočių kompiuterio ar spidometro ekrane nusistatykite šią informaciją: širdies ritmas, laikas, tikslinė zona ir distancija arba greitis.

Kontroliuodami savo širdies ritmą galėsite teisingai paskirstyti jėgas visai distancijai ir pasieksite aukštesnių rezultatų.

2016.06.16

Apie Compressport kompresinių rūbų naudą

Prasidėjus varžybų sezonui, kiekvienas stengiamės parodyti savo geriausią formą bei pasiekti aukščiausią rezultatą. Ilgos pavasario treniruotės padėjo sukaupti reikalingą „bazę“, o neseniai darytos greičio treniruotės „užaštrina“ sportinę formą. Kai padarytomis treniruotėmis jau esi pasiruošęs varžyboms, kaip dar gali pagerinti savo būsimą rezultatą? Jei norite būtų greitesni už save, siūlome susipažinti su Compressport kompresiniais rūbais.

Kompresinių produktų pagrindinė funkcija – pagreitinti kraujotaką raumenyse. Specialiam audiniui aptempiant ir spaudžiant raumenį sukuriamas „pompos“ efektas, kuris paskatina kraujo apykaitą. Geresnė kraujo cirkuliacija padeda pašalinti iš raumenų toksinus, sparčiau aprūpina raumenį deguonimi. Nemažiau svarbi, kompresinio produkto funkcija – apsauga nuo vibracijos. Tinkamas kompresinis produktas gali padėti išvengti raumenų mėšlungio ir mikrotraumų.

Vilniaus maratono trasoje gausu ilgų, techniškų nusileidimų, kuriuose nemažai šaknų, duobių ir kitų nelygumų. Važiavimas tokių paviršiumi sukelia dideles apkrovas raumenims ir stiprią vibraciją. Siekiant išvengti šio neigiamo išorės poveikio siūlome naudoti kompresines blauzdines ir rankoves. Compressport blauzdinės net 15% pagerina kraujo cirkuliaciją, iki 20% greičiau pašalina laktatą ir toksinus. Blauzdinės visiškai panaikina kojų tinimą, sumažina raumens vibraciją iki 32%. Blauzdinės pagamintos iš plonos bei lengvos medžiagos, kuri elastingai apspaudusi raumenis padeda veniniam kraujui greičiau grįžti iš kojų į širdį. Lengvesnė kraujo cirkuliacija sumažina mėšlungio bei traumų galimybę net trečdaliu! Blauzdinės, palaikančios kojas varžybų metu, ne tik pagerina raumenų ištvermę, bet ir pagreitina atsistatymo procesą. Blauzdinių medžiaga lengvai šalina drėgmę bei kvėpuoja, todėl užtikrinamas optimalios kūno temperatūros palaikymas.

 

Nemažiau svarbu pasirūpinti rankų raumenimis – mažiau nuvargusios rankos leis lengviau valdyti dviratį. Compressport kompresinės rankovės, kaip ir kiti produktai, palaiko raumenį, bei skatina greitesnę kraujo cirkuliaciją, taip pat sumažina vibraciją. Visa tai leis jums tvirčiau laikyti dviračio vairą techniško nusileidimo metu, lengviau perjungti pavaras ar paspausti stabdį.

Kompresinė produkcija gali akivaizdžiai prisidėti prie jūsų geresnio rezultato. Compressport produktų kokybe įsitikinti galite jau Vilniaus etape.  Grįžkite į finišą su tvirtais ir „šviežiais“ raumenimis.

Compressport produkcijos galite įsigyti sporto prekių parduotuvėse S-Sportas Vilniuje, Kaune bei Šiauliuose. 

2016.04.19

Būsiu geresnis dviratininkas – Mityba

Tikiuosi, šį straipsnį palydės visa serija straipsnių tiems, kurie nori ką nors gero padaryti sau bei tapti geresniu dviratininku ateinantį sezoną.

Šį kartą apie mitybą. Apie ištvermės sportininko mitybą. Ir tai nebus patarimai, ką valgyti, Continue reading „Būsiu geresnis dviratininkas – Mityba”

Kaip taisyklingai dėvėti šalmą

Keista, kad tiek daug MTB mėgėjų neteisingai dėvi šalmus. Gal esu estetas, tačiau manau, kad mes visi, važinėjantys, turėtume stengtis atrodyti tiesiog puikiai ir reklamuoti šią sporto ar aktyvaus turizmo šaką visuomenėje. Continue reading „Kaip taisyklingai dėvėti šalmą”

Kaip įveikti maratono trasą

Maratonų taurė – puiki proga pirmą kartą išbandyti savo jėgas važiuojant dviračiu. Tačiau dažnas išgirdęs, kad mėgėjų grupėje reikės įveikti apie 35 kilometrus, susimąsto – ar pajėgs, ar nebus paskutinis iš dalyvių ar iš viso įveiks tokią distanciją. Continue reading „Kaip įveikti maratono trasą”

Karštis ir sportas

Kaip ruoštis, ko tikėtis, kaip karštis veikia pajėgumą, ištvermę? Koks jis – geras ar blogas?

Pirmiausia reikia išsiaiškinti kas vyksta žmogaus organizme esant aukštai aplinkos temperatūrai, kokį vaidmenį vaidina drėgmė?

Taigi medicinos daktaras ir dviratininkas Continue reading „Karštis ir sportas”