GYDYKLŲ PARKAS
2016-04-20Gydyklų parkas – natūralus pasivaikščiojimo tęsinys. Iš miško išeiname į puošnią kurortinę erdvę, su mineralinio vandens biuvetėmis, skulptūromis, gėlynais ir Muzikiniu Druskininkų fontanu. Čia tinkamiausia vieta po procedūrų Gydykloje ateiti su mineralinio vandens gertuve rankoje ir gurkšnoti, kaip gydytojas patarė, iš lėto vaikštinėjant ar sėdint. Nusileidus prie Nemuno, galima nusiprausti įžymaus Grožio šaltinio vandeniu: tai sūriausias Druskininkų šaltinis (52 – 56 g/l), turintis odą valančių ir jauninančių savybių.
Parką puošia XX a. vidurio skulptūros: Nemuno pakrantėje – „Poilsis” (J. Kėdainis), „Prie šaltinio” (A. Dimšlys), „Ratnyčėlė” (B. Vyšniauskas). Parko viršutinėje dalyje, ties V. Kudirkos g. pradžia – paminklas M. K. Čiurlioniui (V. Vildžiūnas).
Senųjų gydyklų parkas rekonstruotas 2011 m. už Europos Sąjungos lėšas, bendradarbiaujant su Lenkijos Augustavo savivaldybe. Augustave atnaujintas Žygimanto Augusto skveras, o Druskininkuose – senųjų gydyklų parkas: įrengtas Muzikinis fontanas, pėsčiųjų takai ir suoliukai poilsiui, parko apšvietimas, pasodinti nauji želdiniai ir gėlynai, rekonstruotas ant Nemuno kranto esantis Grožio šaltinis, mineralinio vandens biuvetė. Parko centre pastatytas paminklas, Lietuvos kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Žygimanto Augusto garbei, simbolizuojantis Druskininkų ir Augustavo kurortų bendradarbiavimą.
Pagrindinės parko dalies pabaigą žymi lenktas baltas tiltukas.
KITOS NAUJIENOS
Patikslinta informacija dėl 2020 metų JEEP MTB dviračių maratonų taurės
2020-03-09INFORMUOJAME, kad tikslinamas 2020 metų sezono taurės kalendorius – kaip ir ankstesniais metais, pradėsime nuo DRUSKININKŲ! Registraciją į visus etapus pradėsime nuo balandžio 1 d., jeigu planuojamam renginiui neturės įtakos CORONA virusas. Patikslintas kalendorius: I etapas – Druskininkai, 2020 m. gegužės 17 d. II etapas – Anykščiai, 2020 m. birželio 14 d. III etapas […]
Skaityti ›Televizijos bokštas
2016-05-26Televizijos bokštas yra Vilniuje, Karoliniškių mikrorajone. Bokštas pastatytas 1980 m., kurio aukštis 326 m. Tai vienas aukščiausių Rytų Europos statinių (aukštesnis net už Eifelio bokštą Paryžiuje). Bokštą projektavo – V. Obydovas, inžinerinio korpuso autorius K. Balėnas. Užbaigtas TV bokštas suteikė galimybę pagerinti vaizdo priėmimo kokybę, padidinti vienu metu veikiančių televizijos programų skaičių, pagerinti garso kokybę. […]
Skaityti ›