„Laimės Žiburys“ – Jono Biliūno kapas ir paminklas
2016-09-06Ši kalva senųjų anykštėnų vadinta smėliakalniais, Anykščių „sachara”, nes buvusi plika, pustoma vėjo, be medžių. Šį kalną vienas ar su svečiais dažnai lankydavęs rašytojas Antanas Žukauskas – Vienuolis, grožėdavęsis plačiai atsiveriančiomis Anykščių apylinkėmis. Jis čia vėliau parinkęs vietą Jono Biliūno kapui.
Jonas Biliūnas gimė 1879 m. Niūronių km., netoli Anykščių, mirė 1907m. Zakopanės miestelyje, Tatrų kalnų papėdėje (dab. Lenkija). 1953m. J.Biliūno palaikai iš Zakopanės buvo perlaidoti Anykščiuose ant šios kalvos. 1958m. virš kapo iškilo 14 m aukščio architekto Vytauto Gabriūno paminklas – monumentas iš tašytų Anykščių apylinkių akmenų. To paties pavadinimo stebuklinėje pasakoje rašytojas pasakoja apie švytintį stebuklingą užrašą, pasirodžiusį ant aukšto stataus kalno viršūnės – tas, kuris užlips ant to kalno ir ranka pasieks užrašą, visus žmones padarys laimingus, o pats pavirs akmeniu.
KITOS NAUJIENOS
LAIMĖK SPORTLAND ĮSTEIGTĄ PRIZĄ – 300 EURŲ VERTĖS DOVANŲ KORTELĘ!
2018-08-08VW MTB dviračių maratonų taurės Ignalinos etapo dalyviai turės galimybę laimėti SPORTLAND įsteigtą prizą – 300 eurų vertės dovanų kortelę!
Skaityti ›Druskos kelias
2016-04-19DRUSKININKAI – DRUSKOS MIESTAS Druskininkų miesto vardo kilmė yra lietuviška, iš žodžio „druska”. „Druskininkas” – žmogus, užsiimantis su druska susijusia veikla. Taip iš gilios senovės mums ateina žinia apie druskingas šio krašto versmes. DRUSKOS KELIAS Atrodo, kad Druskininkuose retai matome druską. Tačiau tai tik pirmas įspūdis. Ar žinote, kad, būdami šiame mieste, vaikštote ant požeminių […]
Skaityti ›