Angelų muziejus/Sakralinio meno centras
2016-09-062010 m. duris atvėrė pirmasis Lietuvoje Angelų muziejus, kuriam savo sukauptą profesionalių menininkų sukurtų angelų kolekciją padovanojo kultūrininkė Beatričė Kleizaitė-Vasaris. Jos kolekcijoje per šimtą angelų: nutapytų, medinių, keramikinių, stiklinių ir kitokių – kviečiančių atvykti ir pamatyti juos. Čia išvysite Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų Leono Striogos ir Vlado Vildžiūno kūrinius, taip pat nuolatinėje ekspozicijoje pristatomi L. Gutausko, A. Stasiulevičiaus, V. Igno, J. Ivanauskaitės, F. Linčiūtės darbus, lietuvių tautodailininkų darbus, senąjį sakralinį liaudies meną. Ši kolekcija nuolat pildoma meno kūrėjų, dailininkų dovanojamais angelais, plenerų darbais. Atvykite į Angelų muziejų, nes tik čia rasite paslaptingą Angelų pašto dėžutę, stebuklų angelą. Juk angelai išpildo visų norus…
Anykščių sakralinio meno centre saugoma ir eksponuojama ilgamečio Anykščių Šv. Mato bažnyčios klebono monsinjoro Alberto Talačkos dailės kūrinių kolekcija ir biblioteka. Monsinjoro dailės kūrinių kolekcijoje per 50 kūrinių, tarp jų – garsaus italų tapytojo Karlo Maračio (Carlo Maratti 1625-1713) darbas, nutapytas ant vario plokštės. Tai vienintelis šio dailininko darbas esantis Lietuvos muziejuose. Kolekcijoje taip pat išvysite Johano Baptisto Lampio, Simono Čechavičiaus, Jono Rustemo, Antano Žmuidzinavičiaus, Kazio Šimonio, Česlovo Kontrimo, Vaidoto Žuko ir kt. tapybos darbus. Bibliotekoje – virš 4 tūkstančių vertingų knygų ir apie 400 rankraščių.
KITOS NAUJIENOS
APIE ŠIŲ METŲ PAKEITIMUS
2017-05-16Volkswagen MTB dviračių maratonų taurė organizuojama jau 16 metus. Nors šiemet daug kas išlieka nepakitę, yra ir šokių tokių pokyčių, kuriuos norėtume išskirti.
Skaityti ›Žagarės ozas
2016-06-27Žagarės ozas – ilgas, siauras kalvagūbris, praslinkusių ledynų suformuotas iš smėlio, žvirgždo ir gargždo, sunešto tekančių tirpsmo vandenų į ledyno plyšius ir tunelius. Tai tipinė reljefo forma, susidariusi paskutinio apledėjimo Šiaurės Lietuvos fazės laikotarpiu. Tuo metu ledynas dengė visą Žiemgalos lygumą, o Linkuvos gūbrys buvo ledyno sustumtas į šios lygumos pakraštį. Ledyno tirpsmo vandenų srautai […]
Skaityti ›