NAUJIENOS

Karštame „Volkswagen MTB dviračių maratonų taurės“ etape Vilniuje – favoritų pergalės

2018-06-19

Sekmadienio karštis neišgąsdino rekordiškai gausaus „Volkswagen MTB dviračių maratonų taurės“ etapo Vilniuje dalyvių būrio. Nors starto metu Saulėtekio alėjoje oro temperatūra artėjo prie 30 laipsnių, daugiau nei 1200 dviračių sporto mėgėjų buvo pasiryžę nugalėti pirmiausia savo nuovargį: dalyvių laukė 1, 2 arba 3 ratai, kurių kiekvieno ilgis – beveik 21 kilometras.

Kiek anksčiau ryte kovas pradėjo patys mažiausi šio renginio dalyviai. Jų laukė kur kas trumpesnės distancijos, tačiau azartiškos kovos ir čia tikrai nestigo. Tarp jauniausių dalyvių greičiausi buvo Jonas Bagdonas ir Rusnė Pupelytė: beje, tai jau ne pirmos jų pergalės, tad šiuos darželinukus galima pagrįstai vadinti savotiškais mažųjų dviratininkų grupės reitingo lyderiais. Balansinius dviratukus pasirinkusių mažylių grupėje greičiausias buvo Jonas Berg – šis svečias iš Norvegijos buvo iškovojęs pergalę ir pirmame etape Druskininkuose.

Į pradines klases einantys vaikai, kurių buvo daugiau nei 100, turėjo įveikti ilgesnį ratą. Čia užtikrintą pergalę iškovojo Kirilas Belovas, artimiausią varžovą aplenkęs net 22 sekundėmis. Mergaičių grupėje triumfavo Gytė Pupelytė iš Anykščių.

Prieš pagrindinį startą sostinės Saulėtekio alėją užliejo „Tautiškos giesmės“ skambesys: varžybų organizatoriai Vilniuje vykstantį etapą paskyrė atkurtos Lietuvos 100-mečiui, tad himno giedojimas tapo labai gražiu vienybės simboliu prieš startą.

Jau pirmame rate nuo stiprių varžovų sugebėjo atitrūkti pastarųjų metų šių varžybų laimėtojas Eimantas Gudiškis, jam kompaniją palaikė kitas „Colibri Cycling Team“ narys Arnoldas Valiauga, o trečias bėglių grupėje buvo Edgaras Kovaliovas („Top Team“). Po 21 kilometro ši trijulė buvo įgijusi 40 sekundžių persvarą: nors persekiotojai buvo stiprūs, vis dėlto karštu oru „bėgliai“ sugebėjo didinti savo pranašumą. Po antro rato jie jau pirmavo daugiau nei pusantros minutės, o finišo liniją nugalėtoju tapęs E. Gudiškis kirto po 2 val. 8 min. 19 sek. Jis 7 sek. aplenkė E. Kovaliovą, o A. Valiauga nuo nugalėtojo atsiliko beveik puse minutės.

„Jau pirmoje stačioje įkalnėje pabandėme pabėgti – mano ir Arnoldo tempą palaikė Edgaras, o kiti atsiliko. Žinojome, kad tik draugiškai dirbdami galimi neprisileisti persekiotojų grupės, tad darniai dalijomės pamainas ir tolome nuo varžovų. Finišo spurtui, atrodo, turėjau išsaugojęs daugiau jėgų, todėl pavyko laimėti“, – po pergalės įspūdžiais dalijosi antrą etapą iš eilės šiemet laimėjęs E. Gudiškis. Beje, iškart po finišo jo laukė malonios vandens procedūros – komanda vandeniu pripildė pikapo krovinių skyrių ir taip įrengė improvizuotą baseiną, kuriuo galėjo pasinaudoti ne tik „Colibri Cycling Team“ nariai. Ši komanda galėjo švęsti ir dar vieną pergalę: M18 įskaitoje pirmas finišavo Aristidas Kelmelis.

M30 grupėje nugalėjo puikią sportinę formą pastaruoju metu demonstruojantis Gediminas Kaupas („Velonova-Bioracer“), M40 įskaitoje pirmavo Artūras Remeika („Bikexpert Cycling Team“), M50 pirmas finišo liniją kirto Henrikas Baranovskis („Instinktas-Vilimeksas“), moterų, kurios varžėsi 2 ratų distancijoje, grupėje irgi didesnių staigmenų nebuvo: vėl pergalę šventė Silvija Pacevičienė („MyBike-Ambermix“). Ji beveik 8 minutėmis aplenkė Tatjaną Petrauskienę („Impuls Racing Team“, iškovota pergalė W30 amžiaus grupėje), o Lietuvos orientavimosi sporto kalnų dviračiais rinktinės narė Algirda Mickuvienė šį sykį liko trečia bendroje moterų rikiuotėje

Beje, S. Pacevičienė bendroje 2 ratų distancijos įskaitoje užėmė 7-ą vietą: greitesni už ją buvo tik 6 vyrai. Greičiausias buvo Paulius paukštis, nugalėjęs „Mėgėjų“ kategorijoje, M16 grupėje laimėjo Kostas Kardelis, W16 – Gabija Ališauskaitė, W18 – Kornelija Kertenytė, W40 – Asta Šimkonienė, W50- Viktorija Barinova, tarp 60-mečių vyrų nugalėjo Leonidas Šliavas.

Patys vyriausi veteranai ir trylikamečiai dviratininkai kovojo vieno rato distanciją. Čia greičiausi buvo Marta Navickaitė (W13), Ignas Kertenis (M13), Petras Kiušas (M70) ir Valerija Golerytė ((W60).

Vienas varžybų organizatorių Arūnas Daugirdas džiaugėsi, kad karštis neatbaidė dalyvių: jiems buvo paruošta itin daug vandens, o ir patys dviratininkai antrose sezono lenktynėse demonstravo aukštą sportinę formą. „Mūsų labai laukia Žagarė. Tikiuosi, kad naujas taškas „Volkswagen MTB dviračių maratonų taurės“ žemėlapyje patiks visiems dalyviams. Vilniaus etape tikrai netrūko malonių naujienų, džiugina dalyvių gausa, vis profesionalėjantis komandų požiūris, tad sezono pusiaukelę Žagarėje turbūt sutiksime ir azartiška kova, ir smagiu renginiu, papildysiančiu tradicinį Žagarės vyšnių festivalį“, – prognozavo A. Daugirdas.

Varžybas Vilniuje pradėjo darnus himno giedojimas, o baigė – nuotaikinga loterija. Po etapo apdovanojimo vykusioje loterijoje vienam iš dalyvių atiteko puikus „Scott Aspect 960“ kalnų dviratis. Jis atiteko šešiamečiam Aironui Kaniušėnui, kuris po varžybų miegojo… Prizą atsiėmę jo tėvai žadėjo, kad tai bus didelis stimulas mažyliui ir ateityje dalyvauti varžybose.

Trečias „Volkswagen MTB dviračių maratonų taurės“ etapas vyks liepos 15 dieną.  Rugpjūčio mėnesį sportininkais varžysis Ignalinoje, o sezoną rugsėjo mėnesį baigs Anykščiuose.

 

 

KITOS NAUJIENOS

Sveikiname VW MTB dviračių maratonų Taurės 2018 metų V etapo ir galutinių įskaitų prizininkus ir nugalėtojus! 

Sveikiname VW MTB dviračių maratonų Taurės 2018 metų V etapo ir galutinių įskaitų prizininkus ir nugalėtojus! 

2018-09-24

Pirmasis pagrindinę Anykščių etapo trasą įveikė Domas Manikas, iš moterų greičiausia buvo Silvija Pacevičienė.

Skaityti ›
Dviračių mugė 2016

Dviračių mugė 2016

2016-05-12

MyBike jau šį sekmadienį, dviračių mugėje, pristatys naujausius Kellys ir Corratec dviračius.

Skaityti ›