NAUJIENOS

Kaip taisyklingai dėvėti šalmą

2016-04-19

Keista, kad tiek daug MTB mėgėjų neteisingai dėvi šalmus. Gal esu estetas, tačiau manau, kad mes visi, važinėjantys, turėtume stengtis atrodyti tiesiog puikiai ir reklamuoti šią sporto ar aktyvaus turizmo šaką visuomenėje. Na, keli patarimai, kaip elgtis su šalmu, nesvarbu, ar tu esi MTB’o rinktinės narys, ar saugiai mini į parduotuvę kefyro ir batono.

Dirželiai: šoniniai dirželiai turėtų sudaryti gražią V formą apie ausis, o įtempimo reguliatoriai turėtų būti tiesiai po ausų speneliais. Priekinis dirželis užtikrina, kad šalmo priekis yra savo vietoje, o galinis dirželis neleidžia šalmui nuslysti tiesiai tau ant akių. Dažnai matau bent vieną iš dirželių atsipalaidavusį, o šalmą „madingai“ pakrypusį į tą pusę, į kurią tuo metu pučia vėjas.

Galvos laikiklis: daugelis modernių šalmų turi dirželių sistemą, kuri apgaubia ir suveržia kaukolę. Ši sistema užtikrina, kad šalmas nepasislinks net pačiose grubiausiose trasos vietose. Kiekvieną kartą užsidėjęs šalmą pasitikrink, kad suveržimas būtų nei per laisvas, nei per standus (nes greičiausiai pradės kažkada galvą skaudėti).

Įdėmiai apžiūrėk: vis dar daug kas užsimauna šalmą taip, kad jo viršus būna per aukštai pakilęs. Prisimink, jeigu tektų kristi ant kaktos, skaudės lygiai taip pat, lyg iš viso nedėvėtum šalmo.

Apdegink: nupjovęs smakro dirželius iki patogaus tau ilgio, užžiebk degtuką ir apdegink (tik atsargiai, neturi pasikartoti Smiltynės gaisro istorija) dirželių galiukus, kad jie nenutriuštų. Smakro dirželių segtukas turi būti tiesiai po tavo smakru. Dažniausia klaida – per laisvi smakro dirželiai: bėgant laikui, jie atsilaisvina, nori ar nenori.

 

Straipsnio autorius Giedrius Adamonis

KITOS NAUJIENOS

Gedimino (Aukštutinė) pilis

Gedimino (Aukštutinė) pilis

2016-05-26

Gedimino klanas yra didžiausia natūrali tokia kalva Lietuvoje. Aukštutinė pilis (dabar išlikęs tik Gedimino bokštas) – Vilniaus ir visos Lietuvos simbolis, pirmą kartą ji buvo paminėta 1323 m. Gedimino laiškuose. Ši data taip pat laikoma Vilniaus miesto įkūrimo data. Tais laikais (1323 m.) pilis buvo medinė, tik vėliau (tiksli data nežinoma) buvo pastatyta mūrinė. Pilis […]

Skaityti ›
Pretendentų į lojalumo medalius sąrašas

Pretendentų į lojalumo medalius sąrašas

2016-09-15

Skelbiame dalyvių, pretenduojančių Anykščiuose gauti lojalumo medalį sąrašą! Viskas, ką šie dalyviai turi padaryti – būti Anykščiuose! Jei dalyvavote visuose šių metų, jau įvykusiuose, etapuose, tačiau sąraše savęs nerandate, susisiekite su mumis el. paštu: info@mtb.lt Sąrašas: sarasas-medaliams

Skaityti ›